Čalounění kočárů

Hlavní naší náplní je čalounění motorových vozidel, ale máme také zkušenosti s čalouněním historických a novodobých kočárů, které mají své nezaměnitelné kouzlo. Máme-li návrh a fotografie požadovaného vzhledu, provedeme nové čalounění sedaček a střechy. Uvažujete o novém čalounění nebo renovaci vašeho kočáru? Napište nám. Rádi si vaše přání prostudujeme a pošleme vám naší nabídku.

V rámci této služby (čalounění kočárů) vám můžeme nabídnout:

  • nové čalounění a oprava sedaček,
  • čalounění interiéru (strop, výplně dveří apod.),
  • čalounění sklápěcí střechy.

Níže naleznete referenční fotografie z čalounění kočáru Daimler z roku 1895.

Kočár Daimler (1895)

Většina z nás zná společnost Daimler jako jednu z nejstarších společností v Německu, která stála na počátku vývoje a následné výroby prvních motorových vozů. V dnešní době se pyšní výrobou a prodejem automobilů pod obchodní značkou Mercedes-Benz. Už méně z nás ví, že tato společnost na svém počátku vyráběla na svou dobu luxusní kočáry tažené koňmi. Těší nás, že jsmě měli možnost provést nové čalounění do kočáru z roku 1895, který zmíněná společnost vyrobila. Zákazník, který si nás vybral, ačkoliv čalounění kočárů není naše hlavní činnost, přišel s vlastním návrhem, který se nám zalíbil. Podívejte se s námi, jak to celé snažení dopadlo.

Čalounění sedaček a střechy

V době, kdy motorové vozy nebyly z důvodů dostupnosti a vyšší ceny tak rozšířeny, byly na čalounění sedaček kladeny velké nároky. Kromě pohodlí, které uvítáme i u dnešních sedaček, hrál velkou roli design. V našem případě jsme se zákazníkem vybrali tmavší odstín s ozdobným prošíváním, které je patrné na zadní sedačce. Prošívání lze použít i u sedačky kočího, což si můžete prohlédnout na další fotografii, kde jsme na přání jiného zákazníka použili světlejší odstín materiálu.

Provedeme opravu a nové čalounění sedaček kočího a cestujících.

Střecha kočáru musí být odolná vůči změnám počasí a zároveň musí ladit s čalouněním sedaček. Nejčastěji volíme nepromokavý materiál tmavšího odstínu, jak se můžete přesvědčit níže.

Vyrobíme a provedeme instalaci střechy z nepromokavého materiálu.

Termín realizace domluvíme, jakmile si vyjasníme konečnou podobu Vašeho kočáru a druh použitého materiálu. Informace k Vaší poptávce (typ kočáru, popis požadovaných prací, fotografie současného stavu) pošlete, prosím, na e-mail: info@autocalounictvi-zaruba.cz.

Nejpozději do 3 pracovních dnů od nás obdržíte nabídku.
Časová náročnost prací je následující:
  • čalounění sedačky - od 2 do 4 dnů,
  • čalounění sedačky a střechy - od 4 do 5 dnů.
K čalounění používáme potahové látky, koženky a eko kůže (pravé napodobeniny pravé kůže) od prověřených dodavatelů. Prohlédněte si několik fotografií z našeho skladu.

Střechy čalouníme z odolných a nepromokavých materiálů.
Ano, pokud Vám nevyhovuje standardní otevírací doba, prosím, zavolejte nám a domluvíme si schůzku v sobotu, nebo v neděli.
Než nás navštívíte, prosím, zavolejte nám. Domluvíme si termín a čas, kdy se setkáme.

Najdete nás na adrese Za Kovárnou 122, 285 71 Vrdy (část obce Dolní Bučice). Pokud používáte GPS navigaci, můžete do svého zařízení zadat souřadnice 49°55’36.141″N, 15°27’55.736″E.

Také můžete použít aplikaci Google Maps, kde si můžete cestu pečlivě naplánovat.

Líbí se vám naše práce? Máte otázky? Napište nám.

Abychom co nejlépe zodpověděli váš dotaz, prosím, uveďte co nejvíce informací. Rovněž nám pomůže, když přiložíte aktuální fotografii sedaček a střechy kočáru. Děkujeme.